Jak leczyć bol kolan u młodej kobiety?

Dzien dobry, Od ponad roku w razie większego wysiłku bolało mnie lewe kolano oraz od lutego po wypiciu nie ważnie jakiej ilości alkoholu budziłam sie rano z dużym uciskiem w biodrze/udzie. Miesiąc temu przy wnoszeniu drewna ból kolana stał sie codziennym problemem a do tego w zależności od dnia dalej tej ucisk w biodrze/udzie, który uniemożliwia normalne chodzenie. Przy dłuższym siedzeniu puchną mi stopy. Niestety 2 lekarzy pierwszego kontaktu stwierdzilo ze jestem za młoda żeby to było coś poważnego i powinnam sie ruszać bo mam nadwagę. Chciałabym ale samo chodzenie sprawia mi ból :(

Lek. Michał Lenard

Ból kolan może być skutkiem ich przeciążenia z powodu nadwagi. Konieczna może być redukcja masy ciała poprzez dietę i ćwiczenia fizyczne (nie obciążające stawów, np. pływanie). Mimo to sugeruję dodatkowo wizytę u ortopedy. Pozdrawiam!