Jak walczyć z bólem kolan?

Ból kolan. Dzień dobry. Od marca 2017 roku borykam się z bólem obu kolan. Ból jest przeszywający często z uczuciem pieczenia, palenia wewnątrz kolan promieniujący czasami aż do kostek. Wydobywa się on z przedniej części kolan. Oba kolana strzelają. Ból nasila się przy wchodzeniu i schodzeniu po schodach ( uczucie jakbym miał się przewrócić, nogi się trzęsą), dłuższym siedzeniu ( mówiono mi o kolanach kinomana) chodzeniu a także staniu, nie wspominając już o przysiadach. Zrobiłem dwa razy badania krwi i raz prześwietlenie kolan. Ortopeda wstępnie skierował mnie na rehabilitacje ( laser, bioprądy, pole magnetyczne) lecz nic nie pomogło. Brałem tabletki przeciwbólowe Trosicam, Anapran, Dicloduocombi a z suplementów Artresan. Dostałem także zastrzyk domięśniowy ale ból zniknął tylko na jeden dzień. Postawiono diagnozę braku smarowania kolan ( po 5 zastrzyków w kolano z preparatu Flexus Fluid). Po 5 seriach czułem się trochę lepiej jednakże kolana dalej strzelały. Dwa miesiące spokoju i ból znów nawrócił. Zrobiłem rezonans kolan i udałem się do innego ortopedy który stwierdził konflikt udowo-rzepkowy. Przepisał mi 3 opakowania Structum ( na chwile obecną zostało mi niecałe jedno opakowanie). Znów rehabilitacja jednakże terapią manualną. Miesiąc czułem się lepiej i choroba spowrotem nawróciła. Na chwilę obecną ból się nasila i uniemożliwia mi wykonywanie jakichkolwiek czynności. Proszę o jaką kolwiek pomoc. Pozdrawiam

Fizjoterapia powinna obejmować nie tylko Terapię Manualną, ale także elektrostymulację VMO, stretching wybranych grup mięśniowych, dedykowane ćwiczenia, Taping, terapię tkanek miękkich). Powinna dotyczyć nie tylko okolic stawu kolanowego, ale także stawu skokowego i stawu biodrowego. Krótkotrwała poprawa może wskazywać na potrzebę przeprowadzenia fizjoterapii w dłuższym czasie. Przy nawrotach warto zidentyfikować tzw. czynnik sprawczy i zredukować go, a najlepiej wyeliminować. Pozdrawiam