Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Strzelanie i chrupanie w kolanach

witam, Mam pewne problemy z kolanami. 1. Przy kucaniu strzelanie, a przy prostowaniu "chrupanie". Przyjmuję aktualnie suplement diety Flexus. Czy to pomoże na moje dolegliwości? 2. Po długim spacerze pojawia się ból z tyłu kolana, najprawdopodobniej są to ściągna lub mięśnie. Jak mogę temu zaradzić? USG i RTG niczego nie wykazały. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Szanowany Panie, powinien zbadać Pana specjalista ortopeda. Na podstawie wywiadu z dużym prawdopodobieństwem można podejrzewać chondropatię (zmiany) w zakresie stawu rzepkowo-udowego. Przed konsultacją ortopedyczną aby skrócić proces diagnostyczny może Pan wykonać rtg osiowe rzepek przy kątach zgięcia 30,60 i 90st. Leczenie w większości przypadków (o ile potwierdzi się diagnoza chondropatii stawu rzepkowo-udowego) polega na odpowiedniej rehabilitacji oraz ew. zastosowaniu leków viscosupelemntujących (zawierających kwas hialuronowy). W ściśle określonych przypadkach konieczne jest leczenie operacyjne. Stosowane obecnie przez Pana pochodne glukozaminy (Flexus) nie powinny zaszkodzić. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do "pełnej formy" po postawieniu właściwego rozpoznania oraz wdrożeniu leczenia.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy