Co mam robić z chrupaniem w kolanach?

Dzień dobry. Kilka miesięcy temu pojawił się u mnie ból w kolanie, dwa dni później strzelanie w wielu stawach. Czasami bolały mnie podudzia i przedramiona. Miesiąc temu wszystko ustąpiło, natomiast przy każdym zginaniu i prostowaniu nóg w stawach kolanowych oraz kucaniu słychać chrupanie. Kolana bolą mnie nieznacznie, nie ma obrzęku. Morfologia jest w porządku, OB i RFT ilościowo również w normie. Czy pomimo prawidłowych wyników powinnam się udać do lekarza określonej specjalizacji? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

nic nie stoi na przeszkodzie na nawet wskazana wizyta stacjonarna do lekarza ortopedy lub reumatologa nawet w przypadku wyników prawidłowych.

Najważniejsze jest badanie podmiotowe oraz przedmiotowe które wykonuje lekarz na wizycie oceniając stan kliniczny opierając się badaniach podmiotowych i przedmiotowych.

Jeśli lekarz w trakcie badania zauważy nieprawidłowości zleci odpowiednią diagnostykę obrazową i zaleci odpowiednie zalecenia.

Przed wizytą warto wykonać badanie krwi kwas moczowy, witamina D3, białko całkowite, wapń.

Pozdrawiam