Bóle kolan przy siadaniu, wchodzeniu po schodach

Witam. mój problem polega na tym ze od jakichś 10 lat odczuwam bóle kolan. Wygląda to tak ze kolana bolą mnie przy wchodzeniu po schodach, kucaniu, siadaniu. Bóle te jednak nie są cały czas. zdarzają się co jakiś czas, czasem co kilka tygodni, czasem kilka miesięcy i trwają około tygodnia. Miałam robione rtg i usg kolan które nic nie wykazały. trzy razy chodziłam tez na zabiegi rehabilitacyjne. Była to krioterapia, pole magnetyczne, laser i inne.

Szanowna Pani, z opisu który Pani przedstawiła wynika, że problemu należałoby szukać w stawach rzepkowo-udowych czyli przednich częściach stawów kolanowych. Proponowałbym przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki pod okiem leczącego ortopedy i rozważenie połączenia leczenia rehabilitacyjnego (techniki manualne, kinesiotaiping,fizykoterapia) i leczeniem chondroproetekcyjnym (oczywiście przy braku zmian w budowei samych stawów. Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! W opisanej sytuacji konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Witam,
Czy była Pani może u reumatologa? Może to być też problem hormonalny. Skoro rtg i usg nic nie wykazały to można zmiany zwyrodnieniowe u Pani wykluczyć, natomiast okresy remisji i zaostrzenia mogłyby wskazywać na schorzenie reumatoidalne.

Pozdrawiam