Ból w kolanie od miesiąca

Witam, od miesiaca okolo odczowam bol w kolanie. Szczzegolnie do godzin poludniowych, przy kucaniu. Od dawna mam trzaski przy zginaniu kolan. Bol jest zlokalizowany raczej gdzies z przodu. Pracuje jako kurier i doskwiera mi ten bol. W nocy nie boli. Nie ma obrzeku. Czuje ten bol jakby w srodku nie od naciagnietego miesnia. Co to mozr byc i czy warto przed wizyta wykonac usg albo rtg stawu? Pozdrawiam.

Bez badania bezpośredniego i badań obrazowych nie można konkretnie stwierdzić co jest przyczyną bólu tego kolana. Radziłbym w tej sprawie udać się na konsultację do ortopedy. On po badaniu bezpośrednim określi czy wymagane będzie wykonanie RTG czy też USG stawu kolanowego i określi dalszy sposób postępowania.