Bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym
witam. od ok 5 lat zmagam sie z bole kregoslupa najbardziej w odcinku piersiowym. Mam 25 lat i jestEm kobieta. Zrobiłam rtg kregoslupa: Dyskretna skolioza lewostronna odcinka piersiowego.Zwężenie przestrzeni m. trzonowcyh na calej dlugosci odcinka oraz podchrzestna sklerotyzacja blaszek granicznych. Poza tym kregosłup piersiowy radiologicznie bez zmian. Prosze o interpretacje tego badania.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podany przez Panią wynik wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego. Ze względu na dolegliwości bólowe oraz nieprawidłowy wynik RTG powinna się Pani skonsultować ze specjalistą neurologiem. Być może konieczne będzie także wykonanie bardziej specjalistycznych badań, tj. MRI. Podczas bezpośredniej wizyty lekarz zbierze wywiad, zbada Panią oraz oceni wyniki badań dodatkowych, co umożliwi wdrożenie dalszego postępowania. Najprawdopodobniej zostanie Pani jednak skierowana na rehabilitację.