Dyskretna skolioza lewowypukła w odcinku L kręgosłupa

-dyskretna skolioza lewowypukla w odc.L kregoslupa -splycenie lordozy ledzwiowej -tylna wypuklina krazka miedzykregowegoL4-L5,L5-S1 z modelacja worka oponowego i zwezeniem otworow m-kregowych;na wysokosciL5-S1 zaznaczona niewielka lateralizacja prawostronna blaszki graniczne trzonow kregow Th11,Th12 o nierownych obrysach z drobnymi przepuklinami dotrzonowymi -zaznaczone zmiany zwyrodnieniowo-wytworcze na przednio-bocznych i tylnych powierzchniach trzonow kregowych w odcinku L kregoslupa dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na dość zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę jednak skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. Konieczne jest bowiem zestawienie wyniku z Pani/Pana stanem klinicznym.