Bóle mięśni i stawu skroniowego

witam odczuwam bol miesni szczeki i czasem stawu skroniowego.na rtg sa 8 dolne zatrzymane i skierowane na 7.zaciskałam tez zeby.ostatnio jeden krazek po stronie bólowej byl jakby przy otwarciu blizej policzka i wiekszy teraz obecnie jest juz takiej wielkosci jak ten z prawej.ale wtedy zaciskalam zeby i szeroko buzie otwieralam czesto i ruszalam szczeka na boki czy ten krazek mogl byc od tego?teraz tego nie robie i jest juz ok prucz bolu miesi i czasem stawu.prosze o odp.co do krazka.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udac się na konsultacje do chirurga szczekowo-twarzowego.

Witam serdecznie,
W przypadku zaburzeń związanych ze stawem skroniowo-żuchwowym, należy wykonać tzw. analizę okluzyjną połączoną z dokładną diagnostyką, w celu ustalenia przyczyny problemów. Najczęściej, konieczne jest leczenie kompleksowe.
Pozycja ósemek może być przyczyną wystąpienia dolegliwości, ponieważ na wskutek działających sił zęby mogły ulec przemieszczeniu do położenia, w którym występują przeszkody zgryzowe wywołujące bóle mięśni.
Należy jak najszybciej podjąć się leczenia, ponieważ tego typu schorzenia nieleczone prowadzą z czasem do ścierania się zębów, odsłaniania szyjek, a nawet utraty zębów.