Bóle mięśni oraz mrowienie i drętwienie kończyn jako efekt uboczny sterydów
Witam,mam pytanie mąż miał zapalenie nerwu wzrokowego zrobiono rezonans głowy w istocie białej obecność 10ciu rozsianych bezodczynowych drobnych ognisk hiperintensywnych w obrazach FIlar i T2zal o charakterze demielizacyjnym lub naczyniopochodnym.Mąż dostał w szpitalu Solu-medrol iv teraz ciągle odczówa bóle mięśni,mrowienie i nachodzące drętwienie kończyn czy to może być efekt uboczny sterydów ?jest podejrzenie SM czy ta choroba może sie tak objawiać?Mąż ma37lat bardzo proszę o odpowiedz.

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Ciężko jest powiedzieć czego może być to objaw, jeżeli pojawił się nagle może wynikać z leczenia. Konieczne badanie lekarskie neurologiczne aby móc coś więcej powiedzieć. proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.