Bóle nóg, powiększone węzły chłonne i wynik badania morfologii

Witam, bardzo serdecznie proszę o pomoc,niewiem co robić?ostatnio bardzo bola mnie nogi podejrzewam kości od kolna w dół,mam powiększone wezły chłonne pod pachami -wynik badania USG widoczne węzły chłonne 1-1,2 cm,z prawidłowa hyperechogeniczną wnęką,badnia morfologii dobre w normie ,poza monocytami 10,8 % norma 2-10 , i eozynofilie : 0,05 tys. 0,10-0,50 ,OB 3 norma 2-15 mm/h,CRP-0,60 mg/l ,glukoza 97-norma 99,poza tym schydłam ok 3 kg.BARDZO SIĘ MARTWIĘ.MAM 33 LATA.JESTEM KOBIETĄ.

Witam Panią,

Powinna Pani udać się do lekarza, który zleci Pani dodatkowe badania. Koniecznie trzeba wykonać kontrolne rtg klatki piersiowej, a jeśli zajdzie taka potrzeba, to również bardziej dokładne badania radiologiczne. Jeśli chodzi o ból nóg (kości), proszę oznaczyć sobie stężenie wapnia (Ca), parathormonu oraz fosfatazy zasadowej we krwi i z wynikami udać się do lekarza. Jeśli stosuje Pani antykoncepcję, warto oznaczyć również D-dimery. Przyczyną spadku masy ciała mogą być również choroby tarczyc, warto więc przesiewowo oznaczyć sobie TSH rano na czczo, we krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz