Wędrujące bóle kostne a dodatkowe badania

od kilku tygodni mam wedrujace bole kostne, razm mnie boli pieta, za chwile kolano, potem nadgarstek. Morfologia, ob, crp w normie, bolerioze wykluczono. Jakie dodatkowe badania najlepiej zrobic, co to moze byc?

Dzień dobry,

Proszę oznaczyć sobie stężenie fosfatazy zasadowej, Vit D 3 25 (OH),, stężenie wapnia, a jeśli będzie nieprawidłowe, to również parathormonu. W przypadku nieprawdiłowości warto zgłosić się do lekarza. Warto wykonać prześwietlenie kości, a jeśli zauważył Pan, że rosną Panu kości rąk lub stóp, ew. zmieniają się rysy twarzy, to warto również oznaczyć GH i IgF1.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz