Bóle dolnej części żeber

Mam od prawie roku ból dolnej części żeber po lewej stronie.Właściwie nie ból,tylko jakby ucisk.Badania krwi w porządku, usg jamy brzusznej ok. Były podejrzenia,że może to od żołądka,albo jelit. gastroskopia i kolonoskopia też w porządku.Ten "ból" nie ma żadnego związku z jedzeniem bądź niejedzeniem.Nigdy nie dokucza w nocy.I nie jest to ucisk ciągły-raz jest,raz nie ma. Jakie jeszcze można zrobić badania, żeby się dowiedzieć co to jest?

Dzień dobry,

Wśród wymienionych przez Panią badań nie ma rtg klatki piersiowej. Warto wykonać to badanie, aby ocenić strukturę bolących żeber. W razie nieprawidłowości proponowałbym oznaczenie fosfatazy zasadowej, poziomu wapnia we krwi, a jeśli będzie nieprawidłowy, to warto oznaczyć stężenie parathormonu. Z wynikami proszę udać się na konsultację do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz