Bóle oczu, łzawienie i swędzenie od 10 lat

Od 10-lat chodzę z bólem oczu. Okuliści niczego nie widzą a ja nie mogę patrzeć najchętniej zamknęłabym oczy. Najgorsze to swędzenie. Łzawienie, i jakby ktoś dmuchał w oczy. Czy można zrobić jakiś wymaz z oczu? Proszę pomóżcie. Żadne krople na oko suche itp, nie pomagają. Troszeczkę wit.A w maści, którą sama kupiłam i wkładam.

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej możliwe jest wykonanie wymazu z oka i podanie go badaniom bakteriologicznym. Niestety bez przeprowadzenia badania okulistycznego nie jestem w stanie udzielić pomocnej odpowiedzi i jedyne co mogę doradzić to kontakt z kliniką okulistyki o najwyższym stopniu referencyjności.