Bóle odcinka lędźwiowego po treningu
witam, zostałem poddany badaniu MRI, czynnie uprawiam sport, ale po każdym treningu, dolega mi ból odcinka lędźwiowego (badanie tego odcinka)wyniki: zmniejszenie lordozy lędźwiowej. skrócenie sygnału krążka międzytrzonowego L4/L5 i L5/S1. Uwypuklenie tylne krążka międzykręgowego L4/L5 o szer. 4,9mm i na wysL5/S1 tylne lewe szerokopodstawne, o szer 6,4mm Opisane zmiany z uciskiem worka oponowego na poz L4/L5 prawych korzeni nerw. stożek rdzenia na wys L1/L2, nić końc.bez wyraźnych patologi.

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Wynik badania wskazuje na możliwość ucisku nerwów rdzeniowych, które mogą być przyczyną dolegliwości bólowych jakie Pan odczuwa. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem. Odpowiednia rehabilitacja powinna odnieść pozytywny skutek. Konieczne będzie wdrożenie nowych ćwiczeń do regularnych treningów.