Bóle piersi a zachwiania hormonalne

Przez 5 lat bralam tabletki antykoncepcyjne teraz po odstawieniu mam juz regularny okres od 5 miesicy ale pojawil mi sie staszny bol piersi trwajacy 2 tygodnie przed okresem.Czy moga byc to zachwiania hormonalne?Chcilabym zajsc w ciaze czy moze to miec jakis wplyw na to?Mam juz jedno dziecko ale pozniej mialam usuniety jeden jajnik czy ma to duzy wplyw na zajscie w kolejna ciaze?

Witam! Zajście w ciążę przy obecności jednego jajnika jest jak najbardziej możliwe, nie ma powodów do niepokoju. Bolesność piersi nie zawsze wiąże się natomiast z obecnością zaburzeń hormonalnych. Myślę że w tej sytuacji warto wykonać usg piersi.