Bóle pleców po utracie wagi

Witam.Przez okres 3 lat schudłem około 70 kilogramów i po utracie około 50 kg zaczęły mnie boleć plecy dokładnie to odcinek lędźwiowy po 6 miesiącach ból przeszedł ale wrocił z zdwojoną siłą po 3 miesiącach tak mnie bolało że nie potrafiłem stac dłużej niż 20 min od tego czasu minęły 3 miesiące i ból dosyć znacząco minął dzięki ćwiczeniom i zbytnim nie nadwyrężaniu kregosłupa niestety po 30 min stania lub spacerowania ból wraca tylko że przeniósł się nad pośladki tak jakby stawy biodrowe bolały.

Utrata 30 kg to duża zmiana na dobre!
Ważne jak ogólny stan zdrowia i inne schorzenia?
Jakie zmiany w kręgosłupie, po latach przeciążenia nadwagą ? RTG? MRI ?
Jaki poziom vit D, inne wyniki?
Konieczna pełna konsultacja Neurologiczna
pozdrawiam