Bóle po artrodezie stawu skokowego

Panie Doktorze,moje pytanie dotyczy artrodezy stawu skokowego.18 września 2014 roku miałam operację ,5 miesięcy byłam w gipsie zmienianym oczywiście co 6 tyg,obecnie chodzę w bucie marszowym nadal nie ma pełnego zrostu-jest minimalny,noga tzn kostka dalej boli jak bolała,a opuchlizna nadal się utrzymuje,co prawda w domu stawiam już kroki ale po kilku minutach z bólu nie da sie wytrzymać. Panie Doktorze jak pozbyć się opuchlizny i co wziąć aby doszło do jak najszybszego zrostu?Biorę wit D 1000.

Ból najprawdopodobniej wynika z braku zrostu. Po 6 miesiącach zrost już powinien być...aczkolwiek czasami postępuje bardzo wolno. Jeżeli nie ma szans na zrost to powinno się rozważyć ponowną operację. Brak zrostu po tego typu zabiegu może wystąpić nawet w kilkunastu procentach przypadków. Wszystko zależy od zdjęć RTG, badania fizykalnego itd