Bóle po zjedzeniu szpinaku po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Witam, jestem po zabiegu usuniecia woreczka zółciowego ponad 2 tyg . Stosuje sie do diety. Od poczatku była tolerowana przeze mnie bardzo dobrze. Dwa dni po zabiegu mogłam juz jesc gotowane miesko salatke z surowej marchewki ziemniaki gotowanie. Nic mnie nie bolało. Ostatnio skusiłam sie na szpinak. Jadłam go na obiad i tego dnia w nocy bolał mnie żoładek. Na drugi dzien tez jadłam szpinak i znowu w nocu bolał mnie żoładek z tym ze juz bardziej. Czy on moze byc przyczyną tych bóli?

Czasami pacjenci indywidualnie źle reagują na konkretne potrawy. Proszę odstawić szpinak na ok. 2 miesiące i po tym czasie znowu go spróbować. Proszę też przeanalizować czy szpinak nie był z cebulką i czosnkiem - bo po spożyciu tych warzyw spodziewałabym się dociekliwości lub z sosem serowym.