Jaka dieta po usunięciu pęcherzyka żółciowego z kamieniami

Jestem po laparoskopowym usunieciu woreczka zółciowego pełnego kamieni. Wychodzac ze szpitala nie uslyszalam nic na temat diety po tej operacji. Doczytalam troche u dr Google... doczytalam ze po paru tygodniach wracac do normalnego jedzenia chyba ze organizm nadal nie jest gotowy na tluste produkty. Moje pytanie brzmi.. jakie sa objawy w moim ciele ze jem cos złego. Wiem ze ogolnie owoce i warzywa powinnam jeść .. ale nawet w tej grupie sa ograniczenia.. jakie objawy sa jesli zjem cos złego??

Dzień dobry.
Dieta po resekcji woreczka żółciowego powinna być łatwostrawna i niskotłuszczowa. Polega na zmniejszeniu produktów będących źródłem tłuszczu oraz obfitujących w cholesterol. Zalec się małe posiłki, umiarkowanej objętości, 5-6 razy dziennie. Proszę zrezygnować z produktów tłustych, wzdymających, ostrych, długo zalegających w żołądku. Należą do nich: mocne napary,gazowane napoje, pieczywo pełnoziarniste, tłuste mięsa i wędliny, zasmażki, sos: cebulowy, grzybowy, musztarda, ocet, orzechy, otręby, roś.strączkowe, rośliny kapustne, warzywa i owoce ze skórką, potrawy marynowane i wędzone, bigos, fasolka po bretońsku, krokiety, placki ziemniaczane. Wzdęcia, nudności, bóle w okolicach żeber mogą być wywołane spożywaniem nieodpowiednich produktów.
Jeśli ma Pani dodatkowe pytania, proszę o kontakt pod adresem info@diet-coaching.xaa.pl

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska