Na czym polega odrzucenie przeszczepu?

Po transplantacji organu, może się zdarzyć, że organizm biorcy odrzuca przeszczep. Dlaczego tak się dzieje? Na czym to polega? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szanowna Pani - przez okres ok. 2-3 tygodni należy wstrzmać się od produktów tłustych, powodujacych wzdęcia (bób, i inne straczkowe) pieczonych. Po tym okresie, może Pani powoli wprowadzać całkowitą dietę ( np. początkowo niewielki schabowy z kapustą).
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Dzień dobry. Dieta po resekcji woreczka żółciowego powinna być łatwostrawna i niskotłuszczowa. Polega na zmniejszeniu produktów będących źródłem tłuszczu oraz obfitujących w cholesterol. Zaleca się małe posiłki, umiarkowanej objętości, 5-6 razy dziennie. Proszę zrezygnować z produktów tłustych, wzdymających, ostrych, długo zalegających w żołądku. Należą do nich: mocne napary,gazowane napoje, pieczywo pełnoziarniste, tłuste mięsa i wędliny, zasmażki, sos: cebulowy, grzybowy, musztarda, ocet, orzechy, otręby, roś.strączkowe, rośliny kapustne, warzywa i owoce ze skórką, potrawy marynowane i wędzone, bigos, fasolka po bretońsku, krokiety, placki ziemniaczane. Wzdęcia, nudności, bóle w okolicach żeber mogą być wywołane spożywaniem nieodpowiednich produktów.

Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy