Bóle pod lewą łopatką podczas oddechu

Witam .Od kilgu godzin mam okropmy bol w lewej częsci pod łopatką ,podczas picia oddechu boli ,nie mogę lezecz bo natychmiast bol jest mocniejszy ze brakuje mi oddechu Proszę co mam zrobic isc na izbe przyjęc ?Bo mam wade serca i to są moje obawy? Pozdrawiam

Jeśli ból jest bardzo silny i obawia się Pani o swoje zdrowie, to proszę zadzwonić po karetkę, która zawiezie Panią bezpiecznie do szpitala, zwłaszcza, że w wywiadzie ma Pani wadę serca. Niewykluczone również, że ból promieniuje od kręgosłupa (świeża dyskopatia, ucisk na korzenie nerwowe...), ale , aby to stwierdzić trzeba wykonać odpowiednie badania.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz