Bóle podbrzusza w 20. tygodniu ciąży

Jestem w 20 i 4 dni tygodniu ciąży. Od jakiegoś czasu boli mnie podbrzusze kiedy moj pecherz jest pełny i przy oddawaniu moczu oraz chwile po oddaniu. Poza tym moj mocz ma normalny kolor i zapach a badanie z 20 maja nie wykazało infekcji. Czy powinnam zgłosić się do lekarza czy to raczej normalne w ciąży ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Opisane przez Panią objawy nie muszą świadczyć o tym, że dzieje się coś niepokojącego bo wiele kobiet ma takie dolegliwości w ciąży, ale dla pewności radzę zgłosić się do lekarza prowadzącego ciążę aby zbadał Panią ginekologicznie ( ewentualnie zgłosić to podczas kolejnej wizyty kontrolnej jeśli ta wypada niedługo). Pozdrawiam