Bóle skóry dłoni - jaka jest przyczyna?

Kilka lat temu zauważyłam u siebie dziwną przypadłość, której poszukiwania na necie nie dały mi żadnej odpowiedzi, wiec postanowiłam zasięgnąć jakiejś opinii tutaj. W trakcie rozmowy, zwykle podczas rozmowy lub spotkaniu z drugą osobą w momencie, gdy czuję dla siebie zagrożenie, które wg mnie wynika z psychiki bardziej, odczuwam bardzo silny ból skóry dłoni, szczególnie palców. Wydarzenia te zazwyczaj dotyczą mnie osobiście i ostatnio taki ból zdarzył mi się 1, 5 tygodnia temu i właśnie dziś. Ten dzisiejszy był połączony z zawrotami głowy. Wydaje mi się, że nie jestem aż tak wrażliwą osobą, potrafię znieść wiele, a ten ból mnie zastanawia. Sadzę, że jest on na tle nerwowym, ale czy jest to w jakiś sposób wytłumaczalne? Dla mnie jest on jakby ostrzeżeniem przed tym, że ktoś chce mnie skrzywdzić i to sprawdziło się we wszystkich przypadkach jak dotąd. Jeśli jest na to jakieś logiczne wytłumaczenie to o nie poproszę. Dziękuję

Witam!
Ciało i umysł człowieka są ze sobą nierozerwalnie złączone. Dlatego problemy psychiczne mogą wpływać na odczuwanie dolegliwości ze strony organizmu. Kiedy czuje się Pani zagrożona i odczuwa lęk, wtedy pojawiają się bóle dłoni oraz zawroty głowy.
Warto skonsultować ten problem z lekarzem psychiatrą lub psychologiem. Problemy na tle nerwowym można wyeliminować za pomocą psychoterapii. Warto również, by wzięła Pani udział w treningu radzenia sobie ze stresem. Pozna Pani metody, które pozwolą zmniejszyć lęk w trudnych sytuacjach, a tym samym ograniczyć przykre dolegliwości.

Pozdrawiam