Bóle stawów biodrowych i podwyższone ALT i AST

Witam. Co jakiś czas dokuczają mi skurczowe bóle w prawym i lewym dole biodrowym( nie pomagają leki przeciwbólowe dostępne bez recepty), brak apetytu, nudności, stan podgorączkowy.Wykonane w tym czasie badanie krwi są w normie, w moczu wystąpiły ketony i bilirubina, USG jamy brzusznej bez zmian.ALT i AST podwyższone, bilirubina całkowita i bezpośrednia w normie. Padło podejrzenie porfirii. Czy to są objawy mogące na to wskazywać ?

Renata GrzechociĹska

Witam
Chorobę ciężko zdiagnozować, ponieważ objawy mogą sugerować inne schorzenia. Najczęściej jest to ciemnienie i nadwrażliwość skóry na urazy oraz na promienie słoneczne, czerwona barwa moczu lub kału, przebarwienia paznokci. W przypadku porfirii wątrobowych pojawia się też silny ból brzuch, nudności wymioty, a także zaparcia, biegunki, niewydolność oddechowa i niedowład kończyn.Objawy, które Pani wskazuje mogą być spowodowane porfirią.
Pozdrawiam