Czy branie tego leku może spowodować opuchliznę nosa?

Witam, Mam trądzik różowaty i popękane naczynka na twarzy. Pani dermatolog przepisała między innymi mi l***, po braniu go po jakiś 2 tygodnie zaczyna mi puchnąć nos. Czy może to być spowodowane tym lekiem? Pozdr.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Stosowanie każdego leku może wiązać się z wystąpieniem efektów niepożądanych.
W przypadku stosowanego preparatu najczęściej pojawiają się objawy ze strony przewodu pokarmowego- nudności, biegunka, uczucie pieczenia w górnej części brzucha. Wystąpić może zapalenie jelit.

Wystąpić mogą także reakcje nadwrażliwości, wrażliwość skóry na promienie słoneczne. Rzadko pojawiają się zaburzenia hematologiczne , czyli zmiany w zakresie składu krwi, oraz zmiany w zakresie poziomów enzymów wątrobowych.
Opisane zmiany mogą być wynikiem nadwrażliwości na stosowany preparat.
Konieczne jest skonsultowanie się z prowadzącym dermatologiem.

Pozdrawiam.