Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alergia - słońce czy leki?

Witam. Mam 17 lat. Od 2 lat odczulam się, ponieważ mam silną alergię. Od pewnego czasu pojawiają mi się plamy na ciele, ale tylko na łydkach i brzuchu, plecach, tylko w tych miejscach. Przyjmuję leki T*** 180 oraz co miesiąc szczepionkę odczulającą A*** trawy i zboża. Zauważyłam, że po każdym moim wyjściu na słońce pojawiają mi się plamy na okolicach ciała, tak jak pisałam wyżej. Nie wiem czy to alergia po lekach czy po słońcu? Piszę tu, bo mój lekarz stwierdził, że to pokrzywka i powinnam unikać słońca, tylko jak? Przecież nie będę siedzieć w domu. Już nie wiem co robić. Może można to jakoś wyleczyć? Pozdrawiam

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dziękujemy za zadanie pytania.

Objawy jakie Pani opisała mogą być wynikiem wielu stanów, zarówno chorobowych jak i alergicznych.

Mogą wynikać tak jak Pani napisała, na przykład z reakcji alergicznej na promienie słoneczne (to też niestety się zdarza) i wtedy jedynym rozwiązaniem naprawdę jest unikanie kąpieli słonecznych. Po drugie, niektóre leki (które być może Pani stosuje) zwiększają wrażliwość skóry na promienie UV. Po trzecie, istnieją pewne choroby, jak na przykład toczeń układowy, podczas których jednym z objawów jest właśnie nadwrażliwość na słońce.

Powinna Pani zgłosić się do specjalisty dermatologa, który zweryfikuje przyczynę dolegliwości.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy