Popękane naczynka widoczne na płatkach nosa

Witam , mam dość problematyczną cerę , ciężko mi nawet określić jaki to typ skóry . Mam popękane naczynka zwłaszcza widoczne na płatkach nosa , rozszerzone pory na całej twarzy , czasem lekko się błyszczy , od jakiegoś czasu zauważyłam na niej zaczerwienienia zwłaszcza na policzkach , brodzie i lekko na czole - pojawiały się i znikały . Od kilku dni mam duży rumień - zaczerwienienie na policzkach do tego strasznie mnie piecze i czuje ogólne napięcie i dyskomfort całej twarzy , co mi moze byc ?

Witam Panią,

Z opisu przedstawionego przez Pani osobę możemy mieć do czynienia :

1. Reakcja alergiczna lub nadwrażliwość skóry.
Proszę wypić wapno przez 3-4 dni i zaobserwować czy jest poprawa. Na noc posmarować skórę preparatem Zinalfat.

2. Cerą naczyniową, podatną na powstawanie trądzika różowatego. Taka skóra charakteryzuje się napięciem, pieczeniem, rumieniem, poszerzonymi naczynkami.
Naskórek może się błyszczeć i złuszczać się nierównomiernie. Tu wskazane byłoby laserowe zamykanie naczyń oraz dobranie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych.

Zapraszam na bezpłatną konsultację kosmetologiczną.

Pozdrawiam serdecznie
Anna Adamowicz
www.instytutadamowicz.pl

Dzień dobry,

Zalecam konsultację u lekarza medycyny estetycznej. Po dokładnym obejrzeniu cery możliwe będzie udzielenie odpowiedzi na Pani pytanie. W przypadku rozszerzonych naczynek na twarzy polecam laserowe ich zamykanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam proszę udać się na konsutację do lekarza medycyny estetycznej i po konsultacji lekarz dobierze odpowiednie zabiegi lecznicze.
Przy rozszerzonych porach skóry stosuje się zabiegi peelingów medycznych. Przy naczyniach zabiegi laserowe.