Jak leczyć rozszerzone naczynka krwionośne?

Dzieñ dobry,chcialabym sie dowiedziec czy ma sens kupowac kremy na rozszerzone naczynka krwionosne(na twarzy)chociaz mam tez na udach,sadze ,ze wyprubowam juz wszyskie jakie istnieja (Iwostin,Uriage,Avene,Biotherma,Skin Ceuticals itp...)zadem mi nie pomógl.Mam 40lat,i mam ten problem od 15-u lat,nie uzywam soli w moim menu ani alkoholi,nie pale papierosów i jestem szczupla.Wydalam fortune na kremy i inne zabiegi i nic mi nie pomoglo.Czy powinnan isc do dermatoloda ,?Istnieje recepta'?Dziekuje.

Witam serdecznie, jeśli problem występuje mimo stosowania opisanych przez Panią metod zapobiegawczych, to niestety prawdopodobnie ma Pani skłonności do tego typu zmian ( tym bardziej, że zmiany występują nie tylko w okolicy twarzy) Kremy powierzchownie stosowane będą jedynie łagodzić objawy, ale na pewno ich nie zniwelują całkowicie. Najlepiej będzie udać się do specjalisty-dermatologa, który dobierze odpowiednią drogę postępowania. Myślę, że w znacznym stopniu może pomóc laseroterapia, za pomocą której odpowiednio dobrana długośc fal może widocznie pomóc. Efekt takiego zabiegu będzie zależał również od tego w jakim stopniu utleniona jest hemoglobina (kolor krwi) oraz jak głęboko będą znajdowały się naczynka poddawane zabiegowi. Zabieg zamykania naczynek laserem jest również stosowany w okolicy nóg. Jeśli naczynka są dość duże mogą pozostać małe blizenki. Najlepiej jednak wybrać się do lekarza/kosmetologa, który oceni stan Pani naczyń i zaproponuje właściwą terapię.
Pozdrawiam.

Witam z cerą naczyniowa najlepiej jest odwiedzić dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Na konsultacji lekarz oceni stan skóry i dobierze metody jej leczenia, zazwyczaj jest to peeling migdałowy plus zabieg IPL na wyciszeni i wzmocnienie naczyń
http://medestetica.com.pl/medycyna-estetyczna/laserowe-zamykanie-naczyn/

Doustnie zaleca się stosowanie 8 tabletek rutinoscorbinu 2x dziennie po 4 tabletki w celu wzmocnienia ścian naczyń przez okres 3 miesięcy.

Pozdrawiam