Bóle stawów i mięśni oraz wyniki czynnika reumatoidalnego i kinezy kreatynowej

Witam.Od paru miesięcy bola mnie stawy, mięśnie,rano potrzebuję 20 minut na ,,rozprostowanie kości"Dodam iż 2 tyg,temu zdiagnozowano u mnie zapalenie kaletki maziowej krętarza większego biodra.Dzisiaj odebrałam wyniki badań tj-czynnik reumatoidalny 11,9 IU/ml.CK-kineza kreatynowa 96 U/l.CRP 0,64 mg/l.P-ciała p/cytrulinowe <0,50 U/ml.Czy mam powody do niepokoju?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, objawy jakie Pani prezentują mogą być wynikiem wielu problemów kostno-stawowych, w tym problemów reumatoidalnych lecz wyniki, które Pani otrzymała nie są powodem do niepokoju. Jednakże, musi się Pani skonsultować z reumatologiem w celu ewentualnego poszerzenia panelu badań. Pozdrawiam