Bóle stawów od tygodnia a RZS

Witam. Od tygodnia mam problem ze stawami. Zaczęło się od bólu lewego kolana, po dwóch dniach bolały już jednocześnie wszystkie duże i małe stawy w ciele. Nie zauważyłam obrzęków, zaczerwienienia, czy zwiększonej ciepłoty, temp. ciała poniżej 37. Ból nasila się wieczorem. Czy tak może się objawiać RZS? Na wyniki badań w tym kierunku muszę poczekać jeszcze parę dni, jednak lekarz rodzinny stwierdził, że RZS nie zaczyna się tak uogólnionym bólem. Czy jakieś inne schorzenia mogą dawać taki objaw?

Aleksander Ropielewski

Na chwilę obecną można mówić o uogólnionym zapaleniu stawów. Aby stwierdzić jakiej dokładniej choroby jest ono manifestacją konieczne jest pogłębienie diagnostyki. Jest bardzo dużo choób mogących manifestować isę zapaleniem stawów więc trudno powiedzieć co może być na tą chwilę powodem Pańskich dolegliwości.