Dlaczego te bóle kolan w młodym wieku?

Witam od jakiegoś czasu bolą mnie kolana, nie codziennie, ale przeważnie jak zaczną boleć to ból jest tak nasilony, ze nie mogę spać. Bolą zawsze po jeździe na rowerze, po długim siedzenie w 1 miejscu a nawet gdy za długo stoję, a czasem po prostu w nocy, gdy kładę się spać. Lekarz rodzinny mówi, że to przez zmianę pogody, zrobił badanie krwi, moczu, w moczu były jakieś bakterie dostałam na to tabletki, potem znowu badanie i nadal są te bakterie no i w sumie na tym się zakończyło a ja nadal odczowam ból. Ból jest okropny, pieczacy, rwący żadna masc nie pomaga, a nawet jeżeli to tylko na chwilę i jednorazowo. Czy ktoś wie co to może być i do jakiego lekarza się udać?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przede wszystkim, jeżeli leczenie okazało się nieskuteczne, to należy wykonać antybiogram, by sprawdzić, który antybiotyk będzie skuteczny w leczeniu infekcji bakteryjnej. Natomiast bóle kolan mogą mieć wiele przyczyn, a ich ustalenie niekiedy jest bardzo trudne.

Jedną z nich może być borelioza – jest chorobą zakaźną, przenoszoną przez kleszcze. Może się manifestować w różnoraki sposób, ale także trwać w uśpieniu latami. Przy wystąpieniu takich objawów, jak bóle stawowe, warto wykonać badania w kierunku krętka Borrelia. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-boreliozy. Inną infekcją bakteryjną jest rzeżączka – niestety także może objawiać się bólem stawów. Odsyłam do artykułu wskazującego również inne choroby manifestujące się bólem stawów: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-moga-swiadczyc-bole-stawow.

Warto zwrócić się do ortopedy lub reumatologa. Wskazane byłoby wykonanie USG lub RTG kolana, by zobaczyć czy nie zachodzą procesy zwyrodnieniowe. Reumatolog z kolei może wszcząć diagnostykę w kierunku RZS – tutaj znajdzie Pani więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/reumatoidalne-zapalenie-stawow-rzs.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.