Bóle szyi po obu stronach i zaczerwienione podniebienie

witam od prawie roku bolala mnie szyja po obu stronach , zaczerwienione podniebienie , tylko antybiotyki ktore nie pomagaly , teraz boli mnie zewnetrzna czesc policzkow az do miejsca za uszami po lewej stronie buzi wewnetrzna czesc policzkow narosla male czerwone, rowniez narosla-takie gulki pod dziaslami gornej szczeki i narosla przy ussjciu gardla po lewej i prawej ,bardzo boli uzywam amol zmarujac szyje ,bol jest promieniujacy i cisnienie w szyi to moze byc od zebow 2lata temu 8 wyrwanych

Proszę sobie przypomnieć czy chorowała Pani w dzieciństwie na ospę wietrzną objawy jakie Pani opisuje mogą zasugerować półpaśca ale dla postawienia poprawnej diagnozy konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego.W diagnozie może pomóc test tzw. na opryszczkę .Jeśli choroba trwa tak długo mogło dojść do neuralgii .