Bóle i narośle w jamie ustnej a noszenie protezy

witam od paru miesiecy mam chore zatoki ciagly katar , bole w jamie ustnej -narosla w buzi po lewej i praw stronie wewnetrznej buzi , przy napinaniu miesni boli to bardzo , powiekszone wezly chlonne bol siegajacy za uszami i wuchu przy napinaniu miesni szczekowych -twarzy szczekowej po obu stronach buzi , nic nie pomaga , nie wiem co moze byc tego przyczyna , czy moze od roku nosze proteze i uscik na dziasla jest i stad te boe i narosla , ?

Lek. dent. Katarzyna Wierzbowska

zmiany na błonie śluzowej najlepiej skonsultować z periodontologiem - to lekarz stomatolog zajmujący się chorobami błony śluzowej jamy ustnej
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Przede wszystkim powinna Pani udać się do lekarza, który wykonywał protezę - należy sprawdzić jej przyleganie do błony śluzowej. Leczeniem samych zmian, jeśli przyczyną jest proteza, zajmie się pewnie ten sam lekarz. Jeśli przyczyna jest inna najlepiej zgłosić się do lekarza dentysty zajmującego się leczeniem zmian na błonie śluzowej ( periodontolog ).