Zmiany w jamie ustnej u 18-latki

Pojawily sie u mnie dzisiaj 2 zmiany w jamie ustnej. Jedna jest troche nizej od miejsca gdzie zaczyna sie lewa warga jest jakby czerwona afta, druga na policzku blizej zuchwy ale to z kolei jest jakby male okragle skupisko ciemnych kropek i troche czegos bialego. Po tej samej stronie, w glab za ostatnim zebem na gorze, jest kilka malych czerwonych kropek. Czy to moze miec jakis zwiazek z moim tradzikiem? Mam 18 lat. Czy jest mozliwosc ze to objawy nowotworu ? Ostatni raz u stomatologa w lipcu.

Obraz kliniczny który Pani podaje nie jest do końca jednoznaczny. Z tego co Pani podaje może to być afta ale na pewno warto udać się do stomatologa calem zasięgnięcia fachowej opinii wspartej badaniem wewnątrzustnym.

Lek. dent. Robert WcisĹo

koniecznie proszę zgłosić się na konsultację do periodontologa - to lekarz zajmujący się chorobami błony śluzowej jamy ustnej
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani udać się do gabinetu stomatologicznego. Konieczne jest badanie wewnątrzustne - najlepiej u lekarza dentysty zajmującego się leczeniem zmian na błonie śluzowej jamy ustnej ( periodontolog ).