Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiany w jamie ustnej u 18-latki

Pojawily sie u mnie dzisiaj 2 zmiany w jamie ustnej. Jedna jest troche nizej od miejsca gdzie zaczyna sie lewa warga jest jakby czerwona afta, druga na policzku blizej zuchwy ale to z kolei jest jakby male okragle skupisko ciemnych kropek i troche czegos bialego. Po tej samej stronie, w glab za ostatnim zebem na gorze, jest kilka malych czerwonych kropek. Czy to moze miec jakis zwiazek z moim tradzikiem? Mam 18 lat. Czy jest mozliwosc ze to objawy nowotworu ? Ostatni raz u stomatologa w lipcu.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Obraz kliniczny który Pani podaje nie jest do końca jednoznaczny. Z tego co Pani podaje może to być afta ale na pewno warto udać się do stomatologa calem zasięgnięcia fachowej opinii wspartej badaniem wewnątrzustnym.

0
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

koniecznie proszę zgłosić się na konsultację do periodontologa - to lekarz zajmujący się chorobami błony śluzowej jamy ustnej
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani udać się do gabinetu stomatologicznego. Konieczne jest badanie wewnątrzustne - najlepiej u lekarza dentysty zajmującego się leczeniem zmian na błonie śluzowej jamy ustnej ( periodontolog ).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy