Bóle tętnicy szyjnej

Witam, od pewnego czzasu mam ostre bole lewej tetnicy szyjnej co to moze oznanczac?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wymagany jest kontakt z lekarzem i wykonanie podstawowych badań. Ból może świadczyć o chorobie tętnicy szyjnej (np rozwarstwieniu), ale wykluczyć należy toczące się w okolicy procesy zapalne, obecność powiększonych węzłów chłonnych, ew. wykonać badanie USG.