Bóle w części lędźwiowej kręgosłupa i mrowienie w palcu

Dzien dobry, Mam bol w czesci ledzwiowej kregoslupa, po wypoczynku przechodzi, potem sie wzmaga; jest mrowienie w palcu nogi. Lekarz ogolny zlecil badanie RTG. Czy jest mozliwe zastapienie go RM (rezonansem magnet.)? Dziekuje.

Do pełnej konsultacji
Zależnie od nasilenia i czasu trwania dolegliwości, wyniku badania Neurologicznego
Orientacyjnie RTG po dobrym przygotowaniu
Precyzyjnie MRI, jeśli jest taka potrzeba...
Pozdrawiam