Bóle w klatce piersiowej i drętwienie ręki u 21-latki bez nałogów

Mam 21 lat, bez nałogów, bez nadwagi. Od jakiegoś czasu mam bóle w klatce piersiowej. Kiedyś rzadziej, teraz pięć razy w ciągu dwóch dni. Zaczyna się nagle-silny, kłujący ból (wydaje mi się, że serca), paraliżujący na chwilę, przez który czasem nie mogę wziąć oddechu lub biorę bardzo płytki oddech. Nie są tego powodem stresowe sytuacje. Zwykle trwa to kilkanaście sekund, ale zdarzyło się, ze ponad minutę. Czasem czuję po tym lekkie zdrętwienie ręki. Proszę o odpowiedź, co to może być?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami w obrębie układu sercowo-naczyniowego. Nie można wykluczyć neurologicznego lub psychogennego podłoża dolegliwości. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostycznym. W razie konieczności zostanie wystawione skierowanie do odpowiedniego specjalisty.