Wieczorne duszności i ucisk w klatce piersiowej

Co moze byc przyczyna dusznosci wieczorem i duszacego uczucia w klatce piersiowej zawsze kiedy sie poloze wieczorem ?? Dziekuje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Występowanie duszności może być spowodowane nieprawidłowościami w obrębie układu oddechowego czy sercowo-naczyniowego. Cykliczne występowanie objawów może sugerować psychogenne podłoże. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.