Bóle w klatce piersiowej po wszczepieniu bajbassów

Witam. Mój dziadek (77 lat) 5 dni temu miał operacje wszczepienia bajpasów, od czasu wybudzenia się codziennie miewa silne bóle w okolica klatki piersiowej (twierdzi, że boli go serce), a dziś nawet zemdlał. Po dostaniu kroplówek i leków przeciwbólowych ból ustaje. Czy te bóle to normalny objaw, czym to jest spowodowane? Przez jaki czas takie bóle mogą go nachodzić? Jak zareagować jak już wróci do domu?

Lek. Katarzyna Szymczak

Bóle w klatce piersiowej, tym bardziej u osób chorujących na serce są niebezpieczne i zawsze wymagają diagnostyki, w razie pojawienia się ich w domu, wskazany jest pilny kontakt z lekarzem, chyba ze dziadkowi zostanie przepisany lek, który ma przyjmować w razie bólu.
Pozdrawiam