Bóle w klatce piersiowej u 15-latki

Witam Moja córka ma 15 lat, 177 cm wzrostu i waży 55 kg. Od pewnego czasu miewa straszne bóle w klatce piersiowej, pod żebrami po lewej stronie. Czasami nie może aż oddychać bo tak boli( jest to bardziej kucie ) . Nie wiem co jej dolega. do jakiego lekarza powinna si ę udać ? Co jej może dolegać ?

Witam! Przyczyny mogą być związane ze zmianami w układzie kostno-stawowym, z nerwobólem, z chorobami płuc, serca, żołądka czy wynikać z emocji. Niestety nie da się dokładnie określić ich przyczyny bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. Myślę że w tej sytuacji dziewczynkę powinien zbadać lekarz rodzinny.