Bóle w lewej stronie klatki piersiowej a nerwobóle

Witam, Od pewnego czasu mam bóle w lewej stronie klat.piersiow. Jest to jakby kłucie, rwanie ból odczuwam przy mostku ( nasila sie przy dotyku), wcześniej promieniował do łopatki. Na początku pojawial sie wieczorami i trwał kilka min. z czasem odczuwałam to w dzień będąc poza domem Ból nasila sie także po wypiciu mocnej kawy. Miałam robione 2 razy EKG i wyszło w porządku bralam tez magnez ale tez zbytnio nie pomogl.Czy ból ma coś wspólnego z sercem czy jest to nerwobol lub ból od kręgosłupa?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Opis sugeruje że ból związany jest najprawdopodobniej z uciskiem na korzenie nerwowe (tzw. ból od kręgosłupa). Warto poszerzyć diagnostykę w tym kierunku.