Bóle w lewej stronie w klatce piersiowej

Witam. od tygodnia mam dziwne bóle w klatce piersiowej , głównie po lewej stronie. Ból nie jest duży, nie kujący , jednak bardzo uciążliwy i długotrwały. Ból nie nasila się podczas głębszego oddychania ani kaszlu. Nie mam problemu ze snem, wzmożona aktywność fizyczna także nie ma na to wpływu. Co to może być? Bardzo mnie to niepokoi.

Dzień dobry,

Warto byłoby pokazać się lekarzowi, który Pana dokładnie zbada. Ból może mieć charakter nerwobólu, aczkolwiek można to stwierdzić dopiero po dokładnym zbadaniu Pacjenta. Warto dodatkowo mierzyć ciśnienie tętnicze, ,w razie potrzeby wykonać ekg oraz rtg klp Jednak najbardziej rozsądna byłaby wizyta u lekarza, aby nie narażał się Pan na wykonywanie niepotrzebnych badań.Jeśli ból zlokalizowany jest w tylnej lewej części klp moze być związany ze zmianami w ok. kręgosłupa w odcinku piersiowym, jeśli jest na wysokości serca wymaga z pewnością konsultacji lekarskiej - konieczny szczegółowy wywiad i badanie lekarskie. Jeśli dodatkowo Pan gorączkuje lub ma zmniejszoną tolerancję wysiłku nie powinien Pan opóźniać wizyty.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz