Bóle w nogach po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

witam.od ponad tygodnia biorę pierwsze moje tabletki antykoncepcyjne yaz.pierwszy raz ból w łydce pojawił się po trzech dniach w nocy,a rano noga była odrętwiała,ale za jakiś czas mi przeszło.W 8dniu brania tabletek wieczorem znowu zaczęła drętwieć mi ta sama noga i pojawił się ból w łydce.drętwienie,mrowienie mi nie przeszło,a jest 9dzień brania pigułek.dodatkowo pojawiło sie mrowienie w dłoni.Proszę o poradę.Czy może to być coś grożnego?co powinnam zrobić?

Objawy mogą towarzyszyć zwykłym zmianom związanym z zatrzymaniem wody w ustroju, ale mogą też być wstępem do choroby zakrzepowo-zatorowej. Wtedy sytuacja jest bardzo poważna. Na pewno warto porozmawiać jeszcze raz ze swoim lekarzem i ocenić Pani wywiad w tym kierunku (poszukiwanie trombofilii w rodzinie) i w razie podejrzenia defektu lekarz dalej Panią pokieruje. Jeśli natomiast będzie widział objawy już istniejącej zakrzepicy, to natychmiast odstawi leki i pomoże.