Bóle w okolic lędźwiowej u 58-latka

Mój tata 58 lat co jakiś czas ma straszne bóle w okolicy ledzwiowej. Ból przechodzi po zażyciu tabletki przeciw bólowe. Na codzień nic przez dłuższy okres nie dźwiga. Ma pracę chodzaca. Ma nadwagę 17 cm 101kg. Od jakich badań zacząć ? Miał robione badanie ogólne moczu ale wyszło ok. Z góry dziękuję za odpowiedz

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, proszę udac się do lekarza POZ i poprosić o skierowanie na RTG oraz do dietetyka aby ułozył dietę redukcyjną.
Pozdrawiam