Bóle w okolicy serca, gula w przełyku i badania

Witam! Jestem mężczyzną w wieku 31 lat. Od miesiąca moje objawy są takie same: bóle w okolicy serca, bóle w klatce piersiowej, czuję tzw. gulę w przełyku, robi mi się gorąco - czasami taka chwila omdlenia, trwająca ok. paru sekund i przechodzi, natomiast jak rano wstaję, to czuję się taki "pijany ", a potem przechodzi. Wykonałem następujące badania: MORFOLOGIA KRWI: LEUKOCYTY 9,27, ERYTROCYTY 5, HEMOGLOBINA 14,9, HEMATOKRYT 44,9, MCV 89,8, MCHC 29,8, RDW 13,6, PŁYTKI KRWI 313, MPV 9,9, NEUTROCYTY 4,93, LIMFOCYTY 3,16, MONOCYTY 0,85, EOZYNOCYTY 0,31, BAZOCYTY 0,02%, NEUTROCYTOW 53,2%, LIMFOCYTOW 34,1%, MONOCYTOW 9,2%, EOZYNCYTOW 3,3%, BAZOCYTOW 0,2, OB 2, GLUKOZA W OSOCZU 95, TSH ( S) 1,37. BADANIE MOCZU: KOLOR ŻÓŁTY, PRZEJRZYSTOŚĆ: PRZEJRZYSTY, GLUKOZA UJEMNY, BILIRUBINA UJEMNY, CIAłA KETONOWE UJEMNY, CIĘŻAR WŁAŚCIWY 1.025, ERYTROCYTY UJEMNY, PH 5, BIAŁKO UJEMNY, UROBILINOGEN W NORMIE, AZOTONY UJEMNY, LEUKOCYTY UJEMNY. PROFIL LIPIDOWY: CHOLESTEROL CAŁK. 173, TRIGLICERYDY 64, HDL CHOLESTEROL 45, LDL CHOLESTEROL 115, KREATYNINA 0,96, GPR WG MDRD >60 ML/MIN, KWAS MOCZOWY 5.3, POTAS 4.4. BADANIE ECHO SERCA: Pierścień aorty 2,2, / 3,8 cm. Lewy przedsionek 3,9 cm. Lewa komora skurczu 2,9 cm. Lewa komora rozkurcz 4,9 cm. Grubość przegrody M-K 1,1 cm. Grubość tylnej ściany 1,0 cm. Prawa komora 2,3 cm. Wymiary jam serca prawidłowe. Nie stwierdza się przerostu ani odcinkowych zaburzeń kurczliwości mięśnia LK. Kurczliwość globalna dobra. EF ok. 70%. Aparat zastawkowy bez zmian strukturalnych i nieprawidłowości w przepływach. Niezmieniony profil napływu mitralnego. Zastawka aortalna trójpłatkowa, VmaxAo 150cm/s. Ciągłość przegród zachowana. Prawa komora bez nadciśnienia. Osierdzie wolne.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jedynym odchyleniem wśród przedstawionych badań jest nieco obniżona wartość MCHC, czyli średnie stężenie hemoglobiny w krwince czerwonej. Odchylenie jest nieznaczne i nie stanowi powodu do niepokoju w zestawieniu z innymi parametrami.

Pozostałe wyniki są prawidłowe.

Ze względu na opisane objawy doradzam wizytę u lekarza rodzinnego/internisty, ponieważ wywiad i badanie lekarskie mogą wnieść dodatkowe informacje i przybliżyć diagnozę.