Bóle w pachwinie przy tętniaku aorty brzusznej

Mój tata 23 lata temu miał tętniaka aorty brzusznej który pękł. Tata przeżył i dzisiaj ma 72 lata. 5 lat temu zdiagnozowano u niego skrzeplinę 3,5 cm. Obecnie ma zdiagnozowanego tętniaka aorty brzusznej 4,7 cm . Dodatkowo bardzo często skarży się na ból w pachwinie, wzdęty brzuch . Dodatkowo ma problemy z nadciśnieniem i cukrzycą. Czy takie objawy są kwalifikacją do operacji? Z tego co wyczytałam tętniaków poniżej 5cm się nie operuje.

Witam , decyzja co do sposobu postępowania w tym konkretnym przypadku należy do ew. przyszłych operatorów! To oni , po wnikliwym przeanalizowaniu przeszłości pacjenta oraz ocenie stanu ogólnego obecnego postawionej na podstawie przeprowadzonych badań specjalistycznych podejmą decyzję!!! z.żurawski