Bóle wzrostowe u dziecka

Moją córkę bolą często nogi i dłonie moi znajomi mówią mi że to są bóle zwrostowe zazwyczaj i najczęściej są w nocy po kilkanaście minut czy są to te bóle czy może coś innego i jest to możliwe że z bólu może zgrzytać ząbkami córka ma 4-5 lat Dziękuję i pozdrawiam

Witam! Bóle wzrostowe kości to najczęściej bóle kończyn dolnych pojawiające się w nocy u dzieci w wieku 3-5 lat. Najprawdopodobniej właśnie tego typu bóle występują u Pani dziecka. Oczywiście mogą im towarzyszyć objawy w postaci zgrzytania zębów. Nie ma powodów do niepokoju.