Bolesne miesiączkowanie i szanse za zajście w ciążę

Witam! Mam baaardzo bolesne miesiaczkowanie uniemożliwia mi to jakakolwiek prace nic nie pomaga jestem po trzech laparotomiach i jednej laparoskopi zwiadowczej przeszłam już dwie próby in vitro nie udane ( bardzo bolesne pobieranie jajeczek) i do tego endometrioza i wszelkie zrosty przy trzeciej laparotomi to było 4 tyg temu usunięto mi jajowód czy mam szanse na ciąże ? I czy mogę pozbyć sie w jakiś sposub tego bólu ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Z tego co Pani pisze lekarze ginekolodzy robią co mogą by Pani pomóc. Trudno zaproponować jeszcze inne leczenie,nie znając dotychczasowego leczenia i wyników badań,które do tej pory zostały wykonane.