Bolesne skurcze przedporodowe

Witam, moja żona jest już 3 dni po terminie porodu, niestety jeszcze nie urodziła, po mimo silnych skurczy macicy i bólów w okolicy dolnej części kręgosłupa. Codziennie jesteśmy w szpitalu i mówią nam że trzeba czekać bo rozwarcie jeszcze jest małe ok 3cm. Wody nie odeszły, jedynie czop śluzowy odszedł, trzy noce juz niespaliśmy, ponieważ skurcze są średnio co 5 min i są bardzo bolesne, na koniec chcę dodac że jesteśmy w Angli, a tutaj niepodają nic na przyśpieszenie porodu. Proszę o poradę.

Piotr Pilarski

Termin jest określany szacunkowo. Nie należy się nim sztywno kierować. Jeśli byłoby 2 tygodnie po tym terminie to wtedy jest to wskazanie do podania oksytocyny. Na razie nie ma takiej potrzeby.

Pozdrawiam.